Ayder Kaplıcaları Yenileniyor

Ayder Yaylası - Rize

Rize`nin yemyeşil doğasıyla dünyaca ünlü Çamlıhemşin ilçesindeki turizm bölgesi olan Ayder Yaylası`ndaki kaplıca tesislerine yeni bölümler eklenecek.

1987 yılında turizm merkezi ilan edilen Ayder Yaylası`ndaki kaplıcaların yılın 12 ayı yerli ve yabancı turistlere hizmet verdiği ve bu hizmetlere yenilerini eklemek ziyaretçileri memnun edebilmek adına ek tesisler yapılacağı duyuruldu. Sadece turistik amaçla kullanılmayan tesislerde, sağlık sorunları olan birçok yerli ve yabancı turistin ilgisini çeken Ayder Kaplıcaları bu sayede yeni bölümler, yeni hizmetlerin yanında kapasitesin de artmasıyla hizmet vereceği kişi sayısı da artacak.

Kaplıca tesisine Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 2005 yılında işletme izni verildiğini belirten Ayder Kaplıcaları Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yazıcı, “Böylece kaplıca, sağlık merkezine dönüştü. Buna bağlı olarak sağlık kurumlarından sevk alarak gelen hastalar tesiste tedavi görebilmekte ve tedavi masrafları kurumlarınca karşılanmaktadır.” dedi.

Hastalar İçin Oda

Kaplıcaların romatizmal hastalıklar, kronik bel ağrısı ve çeşitli eklem hastalıkları, yumuşak doku hastalıkları gibi pek çok hastalığa iyi geldiğini vurgulayan Yazıcı “Kaplıca tesisinde gelen hastaların kalması için oda bulunmuyordu. Bu nedenle rehabilitasyon merkezi kurmayı planlıyoruz. Yapmayı planladığımız değişikliklerde tesislere 15 civarında oda yapacağız. Ayrıca masaj salonları, sauna, çok amaçlı aletlerin kullanılacağı salon oluşturacağız. Böylece vatandaşlarımız kaplıca tesislerinden daha fazla yararlanabilecek” dedi.

Benzer Konular
Trabzon’un Parlayan Yıldızı Uzungöl
Uzungöl'de Doğal Hayat

Son yıllarda Trabzon'da turizm sektöründe meydana gelen atılımlardan en Devamı...

Yapılaşma ve Turizm
Uzungöl'de Yıkım Kararı

Kıyılarımızda, turistik yöre ve merkezlerimizde imar düzensizlikleri, çarpık yapılaşma, Devamı...

Dünya’da Yat Turizmi ve Türkiye!
Dünyada ve Türkiye'de Yat Turizmi

Turist sayısı itibariyle turizmin dünya liginde ilk onun içinde Devamı...

Trabzon’da İnanç Turizmi
Sümela Manastırı

İnsanlık tarihinin üç büyük dini olan Müslümanlık, Hristiyanlık ve Devamı...

Yorum yapın / Bize Soru Sorun;