Kurumsal

Uzungöl Tatil ve Gezi Rehberi Kurumsal

Sürekli el altında bulunacak bir bilgi kaynağı olması amacıyla hazırlanan bu Uzungöl Rehberi‘nin, gerek kişisel, gerekse kurumsal birçok ihtiyaca cevap verecek şekilde geliştiriyoruz.

Örneklemek gerekirse;

 • Uzungöl‘de güzel yemekler nerede tadılabilir?
 • Nereden araba kiralanabilir?
 • Uzungöl‘de en güzel manzara nerede?
 • Uzungöl’de Neler yapılmalı?

Rehberimiz, bu sorulara basitçe cevap vermenin de ötesine geçerek, içerdiği firmaları tam anlamıyla tanıtmayı amaçlıyor. Firma hizmetleri hakkında bilgi alabilmenizi ve müşterilerin memnuniyetlerini dile getirebilecekleri yorumlarına yer verilecektir. Böylece doğru işletme ile temas kurarak zaman kaybını en aza indirmeyi amaçlıyoruz.

Basılı rehberlerdeki gibi bu güncellemeler yıldan yıla olmadığı için rehberdeki kategoriler sizlerin beğeni ve ihtiyaçlarınıza paralel olarak ekibimizce sürekli güncellenerek artırılacaktır.

Amacımız, bilgi çağının yeni güçlerini kullanımınıza sunarak hayatınızı kolaylaştırmaktır.

uzungol.net, Trabzon’da doğup büyümüş bilgisayar meraklısı bir gencin şehrinin tanıtımı adına hazırlamış olduğu kişisel bir web sitesidir. Turizmin ülke sınırlarını aşan boyutu nedeniyle sitemiz, Uzungöl‘ün tanıtılmasına yönelik mücadelesinde işbirliklerinin gerçekleşmesine de imkanlar dahilinde katkı sağlamaktadır. Sitemiz, Trabzon‘un bu doğa mirası bölgesi hakkında merak edilen bilgilerin, fotoğrafların, otel, restaurant ve konaklama bilgilerin yer aldığı, zaman zaman da belde de çıkan haberlerin yayınlandığı “Turizm ve Tatil Rehberi” niteliğinde hizmet veren bir web platformu özelliğindedir.

Amacımız Uzungöl Beldesi’ni fotoğraf ve tanıtıcı bilgilerle birlikte turist ve ziyaret etmeyi düşünen doğa meraklılarına bir nebze olsun yardımcı olabilmektir. Fotoğraflar profesyonel fotoğraf makineleriyle çekilmiştir. Sitede yer alan bilgiler yazıldığı dönem için güncel olmakla birlikte dönemsel olarak da yenilenmektedir.

Dünyada 70’li yıllarda ekoturizm benimsenilmiş  ve 90’larda ekoturizm turizmin en önemli segmentlerinden biri haline gelmiştir. 2012 yılına gelmiş olmamıza rağmen halen avrupanın 70 lerde yaptıklarını bile yakalayabilmiş durumda olmadığımızı ortadadır. Amacımız ülkemizin de güzide doğa turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl‘ü internet ortamında tanıtarak yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekebilmektir.

Turizmin hızla gelişen bir kolu olan ekolojik turizm, daha az geçilmiş yollardan gitmek, doğal hazineleri ilk elden görmek, kırsal alanda dinlenmek, geleneksel mutfağın keyfini sürmek ve en önemlisi de çevreyi korumak isteyenleri kendine çekiyor. Sahip olduğu değerler göz önünde bulundurulduğunda Doğu Karadeniz‘in ekoturizm açısından Türkiye’nin lideri haline gelmemesi için hiçbir neden yoktur. Ümit ediyoruz ki Uzungöl hakettiği değeri en kısa süre içerisinde görecek ve bölgenin tanıtımında üstlendiği rolün yanında ekonomik olarak kalkınmasında da önemli bir rol alacaktır.

Doğu Karadeniz Bölgesi’de uygulanabilecek başlıca eko-turizm faaliyetleri;
 1. Zirve tırmanışı,
 2. Belgesel yapımı,
 3. Dağcılık eğitim kampları,
 4. Doğa fotoğrafçılığı, yaban hayatı gözlemleri,
 5. Kuş gözlemciliği, kampçılık, dağ yürüyüşü,
 6. Yamaç paraşütü,
 7. Dağ bisikleti,
 8. Çevre eğitim kampları,
 9. Tarihi eser ziyaretleri
 10. Kaplıca ziyaretleri,
 11. Kaya ve buzul tırmanışı,

Web sitemizin hazırlanmasında kısıtlı imkanlardan faydalanmamızdan ötürü bazı aksaklık ve eksik bilgiler olabilmektedir. Tüm bu aksaklık ve eksik bilgiler için şimdiden özür dileriz. Web sitemizde hoş vakit geçirmeniz dileklerimizle.

Kaydet
Kaydet