Uzungöl Turları

Genellikle Uzungöl Tur’ları günübirlik otobüs seferleri ile yapılır. Uzungöl’ün merkezi ufak olduğu için sadece göl civarında vakit geçirmeyi vadi boyunca dolaşmayı düşünüyorsanız aracınızla gitmenize gerek yoktur. Ama dağlara çıkıp gezmek farklı açılardan Uzungöl’ü seyir zevkinize göre dolaşmak istiyorsanız özel aracınızla gitmeniz tavsiyemizdir.

Uzungöl’e düzenlenen turların birçoğu sadece Trabzon’dan Uzungöl merkezine ulaşım hizmeti sağlamaktadır. Uzungöl merkezinde otobüsle veya herhangi bir ulaşım aracıyla gitmenizi gerektiren yer bulunmadığından tur hizmetleri bu şekilde planlanmaktadır. Doğa ile baş başa kalmayı düşünüyor sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek istiyorsanız Uzungöl size iyi gelecektir. Amacınız sadece Uzungöl’ü gezip dönmek ise 1 gün size fazlasıyla yeteceğinden konaklama planı yapmanıza gerek yok.

Uzungöl’ün tüm güzelliklerini en güzel şekilde görebilmenin mümkün olduğu yaz aylarında ulaşım da daha önem kazanmakta. Uzungöl’e hergün 30 dakikalık aralıklarla sefer düzenleyen Çaykara Tur haricinde yaz aylarının gelmesiyle birlikte birçok firma da günübirlik turlar düzenlemektedir. Bunlardan bazıları şehirlerarası ulaşımda da önemli söz sahibi olan taşımacılık şirketlerinden olan  Ulusoy ve Metro Turizm’dir. Fakat bu turlar günün belirli saatlerinde ve sürekliliği olmayan turlardır. Sabah 10:00’da Trabzon’dan kalkış ve akşam 17:00 – 19:00 saatleri arasında Uzungöl’den dönüş şeklinde hazırlanmış paket turlar şeklinde turizmcilere sunulan alternatifler arasında yer almaktadır.

Ulusoy ve Metro gibi ulaşım firmalarının sunmuş olduğu paket turlar günlük olmakla birlikte Uzungöl’e gidiş dönüş fiyatı dahil 50 TL’dir. Bu turlara alternatif olarak Çömlekçi mahallesinden kalkan Çaykara Tur sadece taşımacılık hizmeti vermektedir. Çaykara Tur ile gidiş dönüş bilet fiyatı 2019 yılı için 36TL’dir.

Günümüzde değişen turizm anlayışına paralel olarak kitle turizmine yönelik motivasyonlarda azalma görülürken, doğa ile bütünleşen, çevreye duyarlı, farklı kültür ve yaşam biçimleriyle bütünleşmeye olanak sağlayan turizm ürünlerine yönelik teleplerin artacağı yönünde. Doğal yapısı, yaşayan yöre kültürü, huzuru, sessizliği ve daha sıralayabileceğimiz onlarca artılarıyla ülkemiz yayları da bu alternatif turizme aday doğal zenginliklerimizden sadece bir kaçı. Doğal ve kırsal kültürel değerlerinin ve mirasının büyük bölümünün varlığını canlı biçimde sürdürüyor olması, Türkiye’nin bir çok yöresinde yayla turizminin geliştirilmesi için büyük bir potansiyelin varlığını gösteriyor.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Trabzon’un ve Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl’e olan rağbet de her yıl bir öncekine göre artmakta. Sahip olduğu muhteşem doğası, bitki örtüsü ve doğal yaşamın güzellikleri sayesinde turizmcilerin ilgisini çekmeyi başarmaktadır.

Uzungöl’e ulaşım, Tur, Gezi vb. faaliyetlerinizde yardıma ihtiyacınız olduğunda bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Size yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyarız.

Benzer Konular
Trabzon’un Parlayan Yıldızı Uzungöl
Uzungöl'de Doğal Hayat

Son yıllarda Trabzon'da turizm sektöründe meydana gelen atılımlardan en Devamı...

Yapılaşma ve Turizm
Uzungöl'de Yıkım Kararı

Kıyılarımızda, turistik yöre ve merkezlerimizde imar düzensizlikleri, çarpık yapılaşma, Devamı...

Trabzon – Bursa Arası Uçak Seferleri
Trabzon THY Seferleri

Bursa/Yenişehir- Trabzon arasında pazartesi, perşembe ve cumartesi olmak üzere haftanın Devamı...

Yorum yapın / Bize Soru Sorun;