Uzungöl'de Hediyelik Eşya Marketi

Uzungöl’de tatil veya günübirlik turlar ile gelen ziyaretçilerin geri dönerken bu geziden bir anı olarak saklayabilecekleri veya eş – dostlarına getirmeleri için Uzungöl Hatırası niteliğindeki eşyaları bulabilecekleri birçok Hediyelik Eşya dükanları bulunmaktadır.

Uzungöl’ün hemen girişinden itibaren yol kenarlarında, otel ve diğer işletmelerin yan taraflarında dizili halde ziyaretçilerin hizmetine sunulmuş yüzlerce çeşit yöresel kıyafetler, şapkalar, çantalar, peştemal ve peştemal desenli hediyelik eşyalar, tahta kaşıklar, oyuncak bebekler vb. birçok hediyelik ürün bulmanız mümkündür.

Neredeyse merkezde bulunan tüm işletmelere ait hediyelik eşya dükanı bulunmaktadır. Bu dükanlar sadece ticaret amaçlı değil, yörenin kültürel varlıklarının da sergilendiği birer sergidir adeta. Burada sergilenen hediyelik eşyaların büyük bölümü el yapımıdır. Zaten bölgenin sahip olduğu yeryüzü şekilleri sanayileşmeye izin vermemektedir.

Güzel bir tatilin ardından eve dönüş sırasında kendinize Uzungöl’ü hatırlatacak bir eşya almanız, eşinize, dostunuza veya bir komşunuza alacak olduğunuz hediyenin değeri çok büyüktür. Çünkü almış olduğunuz her ne olursa olsun yakın çevredeki köylerde yaşayan insanların el emeği göz nuru işlemelerine vermiş olduğunuz değerden öte sadece turizm mevsiminde hareketliliğin hüküm sürdüğü bu yerdeki yöre halkına destek olacağını unutmayalım.

Ayrıca hediye denildiğinde sadece buradan alıp gidilen birşey olmak zorunda değil, yol boyunca sadece Uzungöl’e ulaşmayı amaçlarcasına bi an önce varmayı düşünerek yolda karşılaşabileceğiniz güzellikleri gözardı etmemenizi tavsiye ederim. Arabanızın bir kenarına 3-5 tane fazladan sakız, şeker veya çikolata alın. Çünkü yolda hiç beklemediğiniz bi anda size el sallayan çocuklarla karşılaşabilirsiniz. Veya yol kenarında oynayan çocuklara hediye olarak vermiş olduğunuz bir şeker veya sakızdan sonra onların tebessümlerini de kendinize hediye olarak alabilirsiniz. İnanın bunlar çok güzel bir tatil anısı olarak aklınızda kalabilecek güzellikte anılardır.

Benzer Konular
Trabzon’un Parlayan Yıldızı Uzungöl
Uzungöl'de Doğal Hayat

Son yıllarda Trabzon'da turizm sektöründe meydana gelen atılımlardan en Devamı...

Yapılaşma ve Turizm
Uzungöl'de Yıkım Kararı

Kıyılarımızda, turistik yöre ve merkezlerimizde imar düzensizlikleri, çarpık yapılaşma, Devamı...

Trabzon – Bursa Arası Uçak Seferleri
Trabzon THY Seferleri

Bursa/Yenişehir- Trabzon arasında pazartesi, perşembe ve cumartesi olmak üzere haftanın Devamı...

Yorum yapın / Bize Soru Sorun;