Uzungöle Gelirken Bulundurmanız Gerekenler

Uzungöl'de Treeking

Uzungöl tatiliniz sırasında muhtemel eksikliğini hissedeceğinizi düşündüğümüz ihtiyaç listeniz;

  1. Uzungöl anılarınızı ölümsüzleştirmek isteyeceğiniz Fotoğraf Makinesi, Video Kamera gibi görüntü kaydedici.
  2. Yalnız gezecekseniz mp3 çalar veya telefonunuzda güzel karadeniz müzikleri bulundurabilirsiniz ama Uzungöl gibi bir yerde doğayı dinlemeyi tercih edeceğinizi tahmin ediyoruz.
  3. Elektronik gereçleriniz için en az bir takım yedek pil. Uzungöl’de bulunan işletmelerde aradığınız kalitedeki ürüne rastlayamayabilirsiniz.
  4. Arazi yürüyüşü yapmayı planlıyorsanız ayaklarınızın kaymayacağı tırtıklı ve ince taban yapısına sahip hafif spor / trekking türü ayakkabılar.
  5. Arazi gezileriniz sırasında giyeceğiniz toz/kir tutmayan elbise ve çimenlerin üzerine oturduğunuzda açık renk pantolonunuzun çimen lekesi olması huzurunuzu bozabilir.
  6. Gözleriniz ışığa hassas ise çok koyu renkli olmayan güneş gözlüğü ve mutlaka şapka (Yaz aylarında gezerken güneş yanıkları kaçınılmaz).
  7. Fotoğraf makinesi, cep telefonu, su, selpak, ağrı kesici, yara bandı gibi acil ihtiyaçlarınızı yanınızda rahatça taşıyabileceğiniz çanta ufak bir çanta.
  8. Araba ile geliyorsanız pratik mangal ve katlanabilir portatif sandalye seti. Vadi içlerinde ve korunan bölgelerde piknik yapmak için alanlar mevcut, fakat Uzungöl merkezinden uzaklaştığınızda bunun eksikliğini çok hissedebilirsiniz.
  9. Yaz aylarında dahi gelseniz yayla havasının hakim olduğu Uzungöl’de hava serin olabilir. Normalde üşümezsiniz ama yine de tedbir olarak yanınıza uzun kollu birşeyler bulundurmanızda fayda var. 1100 metre yükseklikte olduğunuzu unutmayın.

Şimdilik yanınızda bulundurmanız gerekenler bunlar. Zamanla ihtiyacınız olabileceği kanaatine vardığımız ihtiyaçları buraya eklemeye devam edeceğiz. Eğer sizin de bu listede yer almasının iyi olacağına dair fikriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz. Yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Yorum yapın / Bize Soru Sorun;