İstanbul İnanç Turizmi Zirvesi 2010

“İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri çerçevesinde, Birliğimiz tarafından T.C. Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliğinde 23 – 24 Kasım 2010 tarihlerinde Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda “2010 İstanbul İnanç Turizmi Zirvesi” düzenlenecektir. 2002, 2004 ve 2006 yıllarında Kuşadası, İzmir ve İstanbul’da düzenlenen “İnanç Turizmi Günleri” etkinliği bu sene İstanbul’un Avrupa Kültür Başkenti seçilmesi vesilesi ile uluslararası bir boyuta taşınmıştır.

İstanbul’un geçmişte olduğu gibi, gelecekte de bir inanç turizmi merkezi olmasını sürdürülebilir hale getirmek, davetli katılımcılara İstanbul’u tanıtarak uluslararası anlamda İnanç Turizmi alanında vazgeçilmez bir destinasyon, bir marka şehir olduğunu tüm din temsilcileriyle birlikte teyid eden bir çalışmaya ev sahipliği yapmak amaçlarıyla düzenlenen; genelde Türkiye’nin, özelde ise İstanbul’un dinler, kültürler ve düşünceler kavşağında tarihte ve bugün üstlendiği rolün önemine, kesişme noktası olma özelliğine değinerek, İstanbul’da yaşam alanı bulan, İstanbul’dan etkilenen ve İstanbul’u etkileyen dinlerin buluşmasını sağlayan bir konferans olacak “2010 İstanbul İnanç Turizmi Zirvesi”nde, Tarih, Arkeoloji ve Sanat Tarihi, Dinlerarası İlişkiler, Birlikte Yaşama ve Kültürler, Teoloji, İnanç Turizmi başlıklarında altı oturum gerçekleştirilecektir.

Uluslararası boyutlarda, yerli ve yabancı, konusunda uzman akademisyenler, teologlar, din adamları, turizmciler, gazeteci ve yazarların konuşmacı olarak katılacağı zirve ile ilgili ayrıntılı program şuanda yapım aşamasında olan www.inancturizmizirvesi2010.com; www.faithtourismsummit2010.com web sitesinde en yakın zamanda duyurulacaktır. İlgili tüm üyelerimiz davetli olup web sitesinden zirveye ücretsiz kayıt yaptırabilirler.”

Benzer Konular
Trabzon’un Parlayan Yıldızı Uzungöl
Uzungöl'de Doğal Hayat

Son yıllarda Trabzon'da turizm sektöründe meydana gelen atılımlardan en Devamı...

Yapılaşma ve Turizm
Uzungöl'de Yıkım Kararı

Kıyılarımızda, turistik yöre ve merkezlerimizde imar düzensizlikleri, çarpık yapılaşma, Devamı...

Dünya’da Yat Turizmi ve Türkiye!
Dünyada ve Türkiye'de Yat Turizmi

Turist sayısı itibariyle turizmin dünya liginde ilk onun içinde Devamı...

Yorum yapın / Bize Soru Sorun;