İyidere 6. Geleneksel Hamsi Şöleni

İyidere Hamsi Şöleni

Rize‘nin İyidere Belediye Başkanlığınca geleneksel hale dönüştürülen ‘Hamsi Şöleni’nin bu yıl 6.sı düzenlendi.

İyidere Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen Hamsi Şöleni’nde tam bir hamsi ziyafeti yaşandı. 1 ton’a yakın hamsi ızgaralarda pişirilerek hamsi severlere ikram edildi. Rize Valisi Nurullah Çakır, Rize Jandarma Komutanı Albay İsmet Cansaran, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı’nın da katıldığı şölene, vatandaşlarında ilgisi yoğun oldu.

Halkın bir araya gelmesi ve kültürümüzün devamı için önemli olan etkinliklerden birisi haline gelen hamsi festivali yöre halkının yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi. Bayramlar ve kutlamalar kadar önemli olan yöresel festivallere katılımın bu denli fazla olması, kültürümüzün unutulmaması ve tüm vatandaşların kaynaşması için çok güzel fırsatlar olması münasebetiyle geleneksel hale getirilen bu etkinliğe de halkın katılımı bir hayli iyi oldu. Rize‘nin İyidere ilçesinde yapılan etkinlikle de gelenekselleşen hamsi festivali bölgeye her yıl canlılık kazandırıyor.

İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete yaptığı konuşmada, “Bu yıl hamsi şölenimizin 6.’sını düzenlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Maksadımız hem hamsimizi, hem ilçemizi hem de misafirperverliğimizi tanıtmaktır. Bu şekilde halkımız ile bürokratlarımızı da kaynaştırma ve tanıştırma imkanı buluyoruz. Bu şenliği önümüzdeki yıllarda genişleterek sürdüreceğiz ” dedi.

Rize Valisi Nurullah Çakır’da, “Böyle anlamlı bir organizasyon yapmasından dolayı İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete’ye teşekkür ederek, geçimini balıkçılıkla denizden sağlayan tüm halkımıza bereketli bir sezon diliyorum” şeklinde konuştu.

Değerlendirmeniz için teşekkürler! İsterseniz sosyal medyada da paylaşabilirsiniz. .
Yazı ve içerikler sizin için faydalı oldu mu?
  • Harika!
  • Faydalı
  • Fena Değil
  • Yetersiz

Yorum yapın / Bize Soru Sorun;

  • Doğrulama * Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.