Trabzon’a Kış Turizmi İçin Avusturyalı Heyet

Uzungöl Turizm Danışma Bürosu

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık ‘Kış Turizmi Mastır Planı’ hazırlık için Trabzon’a gelen Avusturyalı uzmanlar Klaus Hillbrand, Wolfgang Rappold, Kurt Danksagmüller, Hubert Ramskogler’i makamında kabul etti.

Avusturyalı heyetle bir süre görüşen Vali Kızılcık, Trabzon alternatif turizm anlamında önemli bir potansiyele sahip olduğuna vurgu yaparak, bu anlamda kış turizmi ve yayla turizminin Trabzon’un çok nemli bir parçası olduğunu ifade etti. Turizm alanında tecrübeli olan ülkelerin uzmanlarıyla ortak bir çalışma içinde olduklarını belirten Kızılcık, “Özellikle kış turizmi alanında tecrübeli kişilerle çalışmanın avantajlı olacağına inanıyoruz” dedi.

Trabzon’un alternatif turizm anlamında tarih, kültür ve ekolojik değerler bakımından çok zengin bir bölgede ve coğrafyada yer aldığına işaret eden Vali Kızılcık şöyle konuştu: “Kış turizminin de bu potansiyele, zenginliğe ayrı bir zenginlik katacağını düşünüyorum. Böylece yılın 12 ayı burada turizm yapma imkanı bulacağız. Uzungöl başta olmak üzere doğal güzelliklerimizi kış turizminin yapılacağı yerler olarak değerlendirip insanlığın hoşça vakit geçireceği mekanlar haline getirmeyi hedefliyoruz.”

Vali Kızılcık, 20 yıldır kış turizmi faaliyetleri içersinde bulunan ve Avusturya’da birçok kayak merkezinde üs düzey görev alan heyetin bir süre Trabzon’da bulunarak bölgenin doğal zenginlik potansiyellerini yerinde inceleyeceklerini söyledi.

Trabzon‘un bu anlamda kalkınması amacıyla alternatif turizm imkanlarını araştırıp şehrin kalkınmasında ve gelişmesinde desteğini her alanda hissettiren Valimize, Trabzon halkı adına teşekkür ediyoruz.

Değerlendirmeniz için teşekkürler! İsterseniz sosyal medyada da paylaşabilirsiniz. .
Yazı ve içerikler sizin için faydalı oldu mu?
  • Harika!
  • Faydalı
  • Fena Değil
  • Yetersiz

Yorum yapın / Bize Soru Sorun;

  • Doğrulama * Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.