Trabzon’da 225 Milyon Lira Değerindeki 24 Yeni Yatırım

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Trabzon‘un farklı ilçelerinde yapılacak olan projelerin temeli atıldı.

Aralarında dere ıslahı, kanalizasyon, taşkın koruma, içme suyu, su arıtma ve sahil düzenlemelerinin de yer aldığı 225 milyon lira tutarındaki 24 projenin toplu temel atma töreni, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımı ile gerçekleştirildi.

Açılışa bakanların yanı sıra Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekillerinden Faruk Özak, Safiye Seymenoğlu, Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu,  İl Bank Genel Müdürü Tuncay Karaman, DSİ Genel Müdür Vekili Ömer Özdemir, İlçe ve belde belediye başkanları, ilgili daire amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

TRABZON’A TARİHTE GÖRÜLMEMİŞ YATIRIMLAR YAPIYORUZ

Bakan Eroğlu, 2023 yılında Türkiye’yi, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokmayı hedeflediklerini hatırlatarak, 21. yüzyıla Türkiye’nin damgasını vuracağını dile getirdi. Eroğlu, Trabzon‘a da tarihinde görülmemiş yatırımlar yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini ifade ederek, “Trabzon’a gelirken eli boş gelmemiz mümkün değildir. Son 8 ayda Trabzon’a tam 46 tane müjde verdik. Bunların maliyeti 269 milyon TL’dir. Trabzon Trabzon olalı böyle yatırım görmedi. Trabzon’a ne yapsak azdır. Sizler daha çoğuna layıksınız. İnşallah çok daha büyük yatırımlar Trabzon’a gelecektir” dedi.

Eroğlu, Araklı ilçesinin Trup mevkiine yapılması gündemde olan katı atık depolama tesisleriyle ilgili halkın endişelenmemesi gerektiğini, yaptıkları her işi en güzel şekilde yaptıklarını sözlerine ekledi.

TRABZON GELİŞMESİ İÇİN İYİ BİR İVME YAKALADI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar da, “Trabzon köy yolları bakımından Trabzon birinci. 61 noktada köy yollarında çalışma var. Asfalt ve betonlama yapılıyor. Köy yolları ve grup yolları yapılacak. Burası yağmurlu bölge, sürekli sel oluyor. Bu konuda gerekli tedbirleri alıyoruz. Dere ıslahları için çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Millete efendilik yoktur. Millete hizmetkarlık vardır. Önemli olan Allah’ın rızasını kazanmak, milletin duasını almaktır. Trabzon Büyükşehir Belediyesi oldu. Daha çok gelişip kazanması için yeni bir ivme yakaladı. ” dedi.

VALİ ÖZ, ‘TRABZON’DA İKİ YATIRIMCI BAKANLIĞIMIZIN ÖNEMLİ YATIRIMLARI VAR. TRABZON ŞANTİYE GİBİ ÇALIŞIYOR’

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, “Bir şantiye olan bütün ülkemizin bir şantiye gibi çalışan Trabzon ilimiz iki önemli yatırımcı bakanlarını misafir ediyor ve bu bakanlıklarımızın devasa tesislerinin temelini hep beraber atıyoruz. Temeli atılan tesislerimizin maliyeti 225 milyon lira. Bu tesislerimiz içerisinde taşkın koruma ve dere ıslahı projelerimiz var. İçme suyu ve kanalizasyon projelerimiz var. Sahil düzenlemelerine yönelik projelerimiz var. Bu projelere baktığımız zaman en temel insani ihtiyacımız olan temiz ve yeterli içme suyuna kavuşmaya yönelik önemli yatırımlarımız var. Çevreyi korumaya yönelik önemli yatırımlarımız var ve havza bazında ıslah ve kalkınmaya yönelik önemli projelerimiz var. Bütün bu çalışmalar hizmet kalitesinin yükselmesi insanların sağlıklı bir çevrede yaşaması, bölgemizin ve ilimizin topyekûn kalkınmasına yönelik anlamlı ve bütüncül projelerdir. Tabi bu bakanlıklarımızın ilimiz genelinde yapmakta olduğu projeler bunlarla sınırlı değil. Bunların dışında inşaatı devam eden ve tamamlanan projelerimiz var. Orman teşkilatımızın ağaçlandırma ve havza ıslahı ile ilgili önemli projeleri var. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın kentsel dönüşümden tutun da kentsel ve kırsal altyapıya kadar önemli yatırım ve projeleri var. Artık Türkiye’de ihtiyaç olarak belirlenen alanları reel olarak yatırım programına alınabiliyor ve temeli atılan tesisler belirtilen tarihin önüne de alınarak tamamlanıp halkın hizmetine sunulabiliyor. Bu anlamda başta başbakanımız olmak üzere bakanlarımıza, ilimize yaptıkları yatırımlardan dolayı teşekkür ediyorum. Temelini attığımız tesislerin en kısa zamanda tamamlanması için el birliği içinde çalışacağımıza inanıyorum” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu yaptığı konuşmada belediye olarak Trabzon’da yapılan hizmetleri anlattı. Başkan Gümrükçüoğlu, Bakan Erdoğan Bayraktar’ın ve Veysel Eroğlu’nun her zaman Trabzon’a destek çıktığını ifade etti.

Konuşmaların ardından değişik noktalara canlı bağlantılar yapılarak temel atma töreni gerçekleştirildi.

Değerlendirmeniz için teşekkürler! İsterseniz sosyal medyada da paylaşabilirsiniz. .
Yazı ve içerikler sizin için faydalı oldu mu?
  • Harika!
  • Faydalı
  • Fena Değil
  • Yetersiz

Yorum yapın / Bize Soru Sorun;

  • Doğrulama * Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.