Sümela Manastırı’nda Kış Saati Uygulaması

Sümela Manastırı

Trabzon`un gözde turizm merkezlerinden biri olan Sümela Manastırı’nda ziyaretçilerin can güvenliği göz önünde bulundurularak ziyaret saatlerine kış düzenlemesine gidildi. Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Trabzon Müze Müdürlüğüne bağlı hizmet veren Sümela ören yerinde havanın erken kararması nedeniyle can güvenliği açısından 01 Ekim 2010 tarihinden itibaren ziyaret saatlerinin 09.00-17.00 olarak düzenlendiği belirtildi.

Trabzon’da günübirlik ziyaret yerlerinden birisi olan Sümela Manastırı daha çok yaz aylarında ilgi görmesine rağmen şehir merkezine yakın olması ve ulaşım alternatiflerinin cazipliğinden Doğu Karadeniz tatil turlarının vazgeçilmez adreslerinden birisidir. Kış mevsiminde de ziyaret etmek isteyen misafirlerin süprizlerle karşılaşmaması için bu uyarıyı dikkate alması gerekmekte.

Ayrıca yapılan açıklamada, ören yerinin, 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu Müzeler İç Hizmetler Yönetmeliğinin 18. maddesi gereğince Aralık-Mart ayları arasında pazartesi günleri ziyarete kapalı olacağı da kaydedildi.

Değerlendirmeniz için teşekkürler! İsterseniz sosyal medyada da paylaşabilirsiniz. .
Yazı ve içerikler sizin için faydalı oldu mu?
  • Harika!
  • Faydalı
  • Fena Değil
  • Yetersiz

Yorum yapın / Bize Soru Sorun;

  • Doğrulama * Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.