Uzungöl’deki Binalar Ahşapla Kaplanacak

Uzungöl'de Konaklama

Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Uzungöl‘ün özel ve güzel bir belde olduğunu belirterek, ”Bize düşen, o doğal güzelliğine uygun olarak misafirleri ağırlayabilmek” dedi.

Uzungöl Belde Belediye Başkanı Abdullah Aygün, Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Murat Akyüz ve Uzungöl Esnaf Derneği Başkanı Zeki Soylu, Vali Recep Kızılcık’ı ziyaret etti. Vali Kızılcık, ziyarette yaptığı açıklamada, Uzungöl‘ün doğasıyla mükemmel uyumlu olduğunu, yapılaşmasının da ona uygun olması gerektiğini belirterek, ”Yöreye gelen turistimiz misafirimizdir, onlara müşteri olarak bakmamak lazım. Onların en iyi şekilde ağırlanması ve memnun birer misafir ve elçi olarak gönderilmesi temel hedefimiz olmalı” dedi.

Bu hedefin sağlanması halinde esnafın da kazancının artacağını kaydeden Kızılcık, ”Çünkü Uzungöl gerçekten özel, güzelliği olan bir beldemiz. Bize düşen, o doğal güzelliğine uygun olarak misafirleri ağırlayabilmek” diye konuştu.

Uzungöl‘de hizmet standardının yükseltilmesi gerektiğini, turistin kendisini rahat hissetmesi için belirli bölgelere şikayetlerin bildirileceği kutular konulması gerektiğin belirten Vali Kızılcık, ”Böylece otokontrolü de sağlamış oluruz ve gelen turistleri en iyi şekilde karşılarız” dedi. Belediye Başkanı Aygün de şikayetlerin alınması konusunda beldenin belirli noktalarına ve çıkışına 22 adet şikayet kutusu koyacaklarını belirterek, beldedeki kanalizasyon çalışmasının da tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

Beldedeki yapılaşmaya da değinen Aygün, ”Görüntü kirliliği oluşmaması için Uzungöl‘de tuğladan yapılan evlerin dış cephelerini ahşapla kaplayarak yöreye uygun hale getireceğiz. Beldedeki evlerin yüzde 35’inin çevresi ahşapla kaplandı” diye konuştu.

Değerlendirmeniz için teşekkürler! İsterseniz sosyal medyada da paylaşabilirsiniz. .
Yazı ve içerikler sizin için faydalı oldu mu?
  • Harika!
  • Faydalı
  • Fena Değil
  • Yetersiz

Yorum yapın / Bize Soru Sorun;

  • Doğrulama * Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.